Skip to main content

‘VOYN’

 açıkALAN Kaş – Parkur Performans, Çukurbağ Köyü

21 EKİM 2023, 16:30

Kaş’ta yaşayan sanatçıların katılımıyla tasarlanan bu katılımcı performans, Çukurbağ Köyü’nde, Likya Yolu ile kesişen rota üzerinde sunuluyor. Seyirci, sanatçılar tarafından tasarlanan bir parkuru yürümeye ve performansın sadece seyircisi değil, katılımcısı olmaya davet ediliyor.

*Çukurbağ Köyü eski ilkokulu önünde buluşarak, bir saat boyunca doğanın içinde yürüyeceğiz. Yürüyüş ayakkabısı ve hafif çantayla gelin.  Köyde hava serin oluyor. Yanınızda uzun kollu bir giyecek ve su getirin.

Buluşma Noktası: Kaş Çukurbağ Köyü Eski İlkokulu (Düşler Akademisi)

Avrupa Birliği – Culture Civic Sanat Destek Programı tarafından desteklenen açıkALAN Kamusal ve Katılımcı Performans Projesi,  Antalya – Kaş, İzmir – Bergama ve Rize – Hemşin’de yaşayan yerel halkın yürüttüğü doğa mücadelelerinin ortak hafızasından ve kültürel bellekten yola çıkarak, katılımcı performanslar üretmeyi hedefliyor. Genedos Kooperatifi yürütücülüğündeki projenin iştirakçi kurumları Kaş Çevre ve Kültür Derneği, Bergama – Ne Yerde Ne Gökte Derneği, Hemşin Yaşam Derneği.

*VOYN: Kaş ve çevresinde bir ‘sesleniş’ biçimi.

 

Tasarlayan ve Yöneten: Şule Ateş

Proje Koordinatörü: Alper Akça

Yönetmen Yardımcısı: Aslınur Sarıca

 

Sanatçılar:

Alperen Dürüst, Aslınur Sarıca, Ayça Kaleli, Can Bilen, Değer Esirkuş, Demet Orbay, Dilara Tanbay, Efe Işıldaksoy, Ferhat Tebelleş, Nur Akyüz

Katılımcılar:

Armağan Akça, Akay Yağlıcı, Ayşe Nur Ceylan, Ayşegül Çırak, Azra Çetin, Bilge Nur Ölmez, Esra Kuzucu, Fatma Akay, Funda Karatop, Kezban Savcı, Toprak Ölmez, Emine Şule Şahin

Metinler

Sisifos: Feyza Özgen
Orman Bir Dildir: Eylem Ejder
Sert Kayalar Ülkesi: T.S. Elliot

Prodüksiyon Yönetimi:

Esra Kuzucu
Armağan Akça

Teşekkürler

Okan Nalçacı
Kadriye Hacımusaoğlu
Efe Işıldaksoy

 

açıkALAN Projesi

Küratör: Şule Ateş
Proje Koordinatörü: Alper Akça
Proje Asistanı: Serra Beldağ
Kurumsal Kimlik Tasarımı: Ali Balkan
Video Kayıt ve Montaj: Mehmet Süt

açıkALAN

Kamusal ve katılımcı performans tasarımları.

Leave a Reply