Skip to main content

İştirakçi Kurumlar

Kültür üreten kentler, sanat yoluyla bağlarını güçlendirir.

Katılımcı ve kamusal sanat çalışmaları, ana arterlerin dışındaki kitlelere temas edebilen ve böylece sanatın değişim yaratma gücünü en iyi şekilde değerlendiren sanat uygulamaları olarak hak temelli kültürel ve sanatsal çalışmaların merkezinde bizzat orada yaşayan yerel halk yer alıyor.

Anadolu’nun üç farklı bölgesinde yürütülen çevre koruma mücadelelerini, sanatsal bir yaklaşımla kamusal alana taşıyarak, insan eliyle yaratılan doğa tahribatına dikkat çekerken, aynı zamanda, sanatın iyileştirici gücünü kullanarak, kamuoyunun çevre sorunlarına bakış açısını değiştirmeyi ve farkındalık yaratmayı başarabiliriz.

Şule Ateş küratörlüğünde Bergama, Kaş ve Hemşin’de verilecek 15 günlük atölye eğitimleri sonrasında gerçekleştirilecek performans gösterimlerinin yanı sıra “kamusal alanda performans sanatları” üzerine sunum/söyleşiler de iştirakçi ilçelerin sivil toplum kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilecektir.

KATILIMCI OL!

Bergama, Kaş, Hemşin ilçelerinde yaşayan ve çevre mücadelesiyle bağlantılı, öncelikle yerelde yaşayanlar olmak üzere yaş bağımsız herkes başvurabilir.

Daha önce gerçekleştirilen etkinlikler

Kaş Tiyatro Günleri

Derneğimiz kentte tiyatro oyunlarının icra edilmesiyle halkın tiyatroyla etkileşimini sağlayarak, bu sanat dalının Kaş’ta yerleşmesini ve Tiyatro Günleri’nin zaman içinde marka bir tiyatro festivaline dönüşmesini hedeflemektedir.

Bergama Tiyatro Festivali

Sürdürülebilir, değişen ve dönüşen, etkileyen ve etkilenen bir yapının yıllar boyu tohumlarının atılmaya devam edileceği Bergama Tiyatro Festivali, ve buluşmalarımız hiç bitmesin!